reklam
reklam

Samsun 10Line Haber

Samsun Teknopark’ta Hakkı Alkan ile “Girişimim ve Ben Zirvesi”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun Teknopark’ta Hakkı Alkan ile “Girişimim ve Ben Zirvesi”
82
03 Mart 2020 - 15:24

Samsun Teknopark Girişimim ve Ben Zirvesi’nin konuğu Türkiye’nin en büyük teknoloji haber sitesi shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu.

Samsun Teknopark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen zirve Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak’ın konuşmasıyla başladı. Katılımcılara ve konuğa teşekkür eden Çolak, ardından sahneyi Hakkı Alkan’a bıraktı.

Alkan girişimini nasıl kurduğunu, hangi süreçlerden sonra shiftdelete.net’in ortaya çıktığını, bu süreçte ailesinin ve arkadaşlarının tepkilerini, girişimi kurduktan sonraki süreçlerde neler yaşandığını ve nelerin etkili olduğunu anlattı. Girişimcilere tavsiyelerde bulunarak dikkat etmeleri ve önem verilmesi gereken noktaları anlattı.

Katılımcıların sorularını yanıtlayan Hakkı Alkan, girişiminin kırılma noktalarını ve hangi evreden sonra ivme kat ettiğini anlatarak, ‘Her girişimde belirli kırılma noktaları olur. İnandığınız girişiminiz için emek göstermek ve bir şeyler üretmeniz sizi bir adım daha öteye taşıyacaktır’ dedi. Öğrencilerin yıllarını verimli geçirmeleri gerektiğini belirten Alkan, ‘Üniversitede 4 yıl geçiriyorsunuz. 4 yıl boyunca bir projenin içinde görev almış olmanız çok önemli. Sadece üniversiteyi bitirmek bir şeyler için yeterli değil artık. Üniversite hayatınızı oldukça verimli geçirmiş olmanız gerekiyor’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etkinliğin ardından katılımcılarla birebir sohbetler gerçekleştiren Alkan, fotoğraf isteklerini geri çevirmedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

      Gönder
      Sonuçlar

      Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.