reklam
reklam

Samsun 10Line Haber

Prof.Dr.Ercüment Ovalı Müjdeli Haberi Verdi: Aşı Bulundu!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Prof.Dr.Ercüment Ovalı Müjdeli Haberi Verdi: Aşı Bulundu!
83
17 Nisan 2020 - 6:48

Yeni tip koronavirüs aşısı için ekibiyle beraber çalışan ve 23 Nisan’a aşı için gün veren Prof. Dr. Ercüment Ovalı, “1 aydır labaratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik… Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı.” ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için ekibiyle birlikte çalışmalar yürüten ve 23 Nisan’a aşı için gün veren Prof. Dr. Ercüment Ovalı, “1 aydır labaratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir.” diyerek ilacın acilen klinik testlere alınması gerektiğini ifade etti.

“İnsanların hayatından gün çalmak istemedik”

Ovalı, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“1 aydır labaratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik… Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim.”

İşte Ovalı’nın o tweeti:

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

      Gönder
      Sonuçlar

      Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.