reklam
reklam

Samsun 10Line Haber

20 Yaş Altına Sokağa Çıkma Yasağı!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
20 Yaş Altına Sokağa Çıkma Yasağı!
89
03 Nisan 2020 - 18:57
20 Yaş Atındakilere SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklmalarında 20 yaş altında olanlara da sokağa çıkma yasağı getirildiğini, 30 büyükşehirle birlikte Zonguldak’a araç giriş çıkışı yasaklandığını ve toplu alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoağn; “Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Türkiye en başından itibaren elindeki veriler çerçevesinde tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Özellikle milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır. Bu gece itibarıyla 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. 30 büyükşehrimizle Zonguldak’ta başlatacağımız araç giriş çıkışı yasağını ilk etapta 15 gün süreyle uygulayacağız.

– Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak.

– Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.

 

“Milletime Güveniyorum”

 

Milletime güveniyorum, bu içi boş bir söz değil. Attığımız her adımda bu güvenin tezahürlerini görüyoruz. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgının seyrini o derece kontrol altına alır, tehdidi ortadan kaldırabiliriz.

“Kimi kesimler bu kampanyayı itibarsızlaştırmaya çalışıyor”

Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak. Her ne kadar CHP Genel Başkanı başta olmak üzere kimi kesimler bu kampanyayı itibarsızlaştırmaya çalışmışsa da görüldüğü gibi milletimiz bu fitne odaklarına kulak vermemiştir. Ülkemizde hayatı ne zaman normale döndürebileceğimiz 83 milyon olarak bizlerin elindedir. Kampanyanın 3. gününde yaklaşık 304 bin kişi ve kuruluşumuz 1 milyar 61 milyon liralık yardım yaparak kardeşliğimizin gücünü göstermiştir” ifadelerini kullandı.

 

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu isminin Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesine verileceğii belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

      Gönder
      Sonuçlar

      Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.